YAŞASIN OKULLAR AÇILIYOR!


Suat ACAR
cymbzy@gmail.com
 
 

 

Başlık, küçük kızımın okulların açılışına karşı duygularının ifadesidir. Demek ki okulunu seviyor, demek ki öğretmeni kızımın okulunu sevmesini sağlamış. Harika öğretmenlerimiz var, kızlarımın Sevinç öğretmeni de o harika öğretmenlerden biri. Ne mutlu…

Evet, okullar başlıyor.

Ne güzel, bütün ülkemizin gözü üzerimizde, dikkati yaptığımız işte. Ülkemizin bütün insanlarını ilgilendiriyor eğitim işi.

Eğer iyi çalışırsak, iyi olur.

Güzel işler çıkarırsak, geleceğimiz güzel olur.

Ülkenin gelecek nesillerinin yetişme koşullarını, eğitimciler olarak, hep beraber biz belirleyeceğiz.

Geçen seneden beri 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde Bakanımız Ziya SELÇUK tarafından ortaya konan umut bizler tarafından yeşertilecektir.

Hepimiz için özel olan çocuklarımız Pazartesi günü okullarında olacaklar. Hepimiz hazırız, kollarımızı açtık, yüreklerimizi açtık, okullarımızı derledik toparladık ve kapılarımızı açtık, sevgiyle bekliyoruz öğrencilerimizi.

Her şeye rağmen ülkemizin en kalabalık, en nitelikli, en bilinçli camiasıyız. Yüksek bilinç ve çaba gerektiren işimizi yaparken, hakkını vermek lazım, eğitimci bir bakan ülkemiz eğitimi için bir şans.

Ülkemiz eğitimcileri, alanının hocası olan bir bakana sahip olma şansını değerlendirmelidir. Önemli çalışmalar yapıldığını görüyoruz. Ancak, bu çalışmaların sahaya yansımaları beklenen nitelikte gerçekleşemeyebiliyor. Merkezde ciddiyetle planlanan çalışmaların taşraya da aynı ciddiyetle yansıması, bahsini ettiğimiz şansı kullanabilmemiz anlamına gelecektir. Eğitimci bakan şansını çok iyi değerlendirmek durumundayız. Bunu başaramazsak elli yıl daha beklemek durumunda kalabiliriz. Bu sebeple 2023 Eğitim Vizyonunu önemsemeli, gündemde tutmalı ve eğitimciler olarak olabildiğince güçlü emekle çalışmalıyız.

Ülkesine hayran, yaptığı işin yüksek bilinç gerektirdiğini bilen eğitimcilerimiz, okullar açılıyor, haydi görev başına. İşimiz çok, yolumuz uzun.

Kolay gelsin.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI