SEVGİLİ OKUL TOPLUMUM


Suat ACAR
cymbzy@gmail.com
 
 

Ne güzel başlamıştık.

Her birimiz ne yapacağımızı biliyor, derslerimize giriyor, sorumluluklarımızı yerine getiriyor ve okul kültürümüzü adım adım oluşturuyorduk.

Akademik başarıyı arttırmamızın yolu olarak kitap okumak en büyük uğraşımız olmuştu. Öğrencilerimizin ayrı, öğretmenlerimizin ayrı okuma programları vardı. Okuduğumuz kitapları birbirimizle heyecanla paylaşıyor, öğrencilerimizin ellerinde kitaplarla dolaşmaya başlamalarından gurur duyuyorduk.

Zil çalmayı bırakmış ve zamanımızı kendimiz planlamayı başarmıştık. İki yıl boyunca zil çalmadan eğitim öğretim sürecini yürütmüştük.

Çeşitli sınav biçimleri deniyorduk. Gözetmensiz sınavlar yaptık. Olmadı terk ettik. Defter kitabı serbest bırakıp sınav yaptık. Öğrencilerimizi şaşırttık. Yine yapacaktık değil mi Ahmet Hocam.

Halk oyunları grubu oluşturmuştuk, parasını da ayırmıştık, kıyafetlerini alacaktık ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda öğrencilerimiz sahne alacaklardı değil mi Adil Hocam.

Sorun-çözelim masaları oluşturmuştuk, öğrencilerimizin soru ve sorunlarını koridorlardaki masalarımızda çözmeye çalışıyorduk değil mi Yavuz Hocam.

Futbol müsabakaları başlayacaktı, okullar arası müsabakalar başlayacaktı, öğrencilerimizin heyecanlarını yaşayacaktık hep birlikte değil mi Hüseyin Hocam.

Öğrencilerimize yönelik her konudan sonra ölçme-değerlendirme yapacaktık, öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi yavaş yavaş buna alıştıracaktık değil mi Yavuz Hocam, Yusuf Hocam, Gürkan Hocam.

İngilizce seçmeli dersleri arttırmıştık değil mi Müge Hocam, Şerife Hocam, Duygu Hocam.

Güz şiirlerini okumuştuk, kış şiirlerini okumuştuk, bahar şiirlerine sıra gelmişti değil mi Gülay Hocam.

Tübitak Bilim fuarını yapacaktık değil mi Gülden Hocam.

Öğrencilerin saz çalmayı öğrenecekler ve bize konserler vereceklerdi değil mi Senem Hocam.

Tiyatro Kulübü çalışıyordu her hafta, oyun çıkaracaktı değil mi Halil Hocam.

Öğrencilerimiz sınavlara girecekler ve bu yıl üniversite sınavlarında daha iyi sonuç alacaktık değil mi Ayşe Hocam.

Avrupa Projeleri yazacaktık değil mi Ebru Hocam, Elif Hocam.

Okulumuzun çevresini sarmaşıklar ile saracaktık değil mi Feyza Hocam.

Felsefe sokağı yapıp, felsefe günü düzenleyecektik değil mi Yasemin Hocam, Ayşen Hocam.

Sene sonu görsel sanatlar dersi sergimiz olacaktı değil mi İfakat Hocam, Nazmi Hocam.

Golf sahasını etkin kullanacaktık, planlar konuşuyorduk değil mi Alper Hocam.

Tarih, geleceğimizdi, Onur Kurulu yüz akımızdı değil mi Derya hocam.

Disiplin şarttı değil mi Şükriye Hocam.

Okulunuza yeniden dönecektiniz değil mi Tülin Hocam, Kadriye Hocam.

Gelecek bizimdi, birlikte başarılı çalışmalar yapacaktık değil mi Ümit Hocam, Tarık Hocam, Gamze Hocam, Elif G.Müjgan Hocam, Songül Hocam, Ercan Hocam, İnan Hocam ve emektar bütün hocalarım.

Daha iyi, nitelikli bir eğitim için “Gülveren Anadolu Lisesi, Nitelikli Eğitimin Adresi” olacaktı değil mi Mustafa Hocam, Aytekin Hocam.

Emeklerinin karşılığını alamayıp, bizimle birlikte ücret fedakârca çalışan Yahya Hocam, İhsan Hocam, Ahmet Hocam, Seda Hocam, Sultan Hocam…

Ne güzel idealler yüklenmiştik değil mi? İdeallerimiz ve emeğimiz ile giderek güzelleşiyorduk. Her öğrencimizin ihtiyaç hâsıl olduğunda vatan kurtaracaklarını düşünerek hareket ediyor, her birimiz elimizden geleni yapıyorduk.

Ama şimdi çok hüzünlü bir durumu yaşıyoruz. Öğrencilerimizden uzak, evlerimizdeyiz. Yine aynı bilinçle ve duygu ile hareket edip, uzaktan eğitim sürecinde de, öğrencilerimiz için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz değil mi?

Ve hayatın normale döndüğü günleri, özlediğimiz öğrencilerimizle kavuşmayı özlemle bekliyoruz değil mi?

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI