ÖĞRETMENLER


Suat ACAR
cymbzy@gmail.com
 
 

Bir toplumdaki her bireyi ilgilendiren en önemli meslek grubudur öğretmenler. Bu sebeple herkes meslek ile ilgili değerlendirme yapma ve söz söyleme hakkı buluyor. Herkes haklı. Çünkü herkes bu mesleğin daha nitelikli olması halinde daha nitelikli bir toplum ile birlikte yaşayacağımızın farkında.

Toplumun aktif nitelikli gücüne en hızlı biçimde katkıda bulunan, en aktif insan gücüdür öğretmenler. Bu sebeple akıllı ve bilinçli toplumlar (gelişmiş toplum da diyebiliriz) önce öğretmenlere kıymet verirler. Nitekim Cumhuriyetimizin Kurucusu Kemal ATATÜRK'te "Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." diyerek bu önemi vurgulamıştır ve daha Sakarya Savaşı sürerken Maarif Kongresi toplamıştır.

Daha önce bu sayfada öğretmenlerle ilgili çokça yazı kaleme alındı. Her seferinde dile getirildiği gibi yine dile getirelim. Türk toplumu öğretmenine değer vermelidir. Onu saygın bir meslek ve mensuplarını saygın birer kişilik haline getirmelidir. Bunun için gerekli olan kanunu çıkarmalıdır. Öğretmen güçlü bir değer olmalıdır. Ona gerekli olan yaşam standartlarını sağlamalı, ondan gerekli bilgi ve kültürel birikimi istemelidir. Öğretmenin moralini bozmamalı, zinde tutmalı ve Türk toplumunun geleceğini sağlam temeller üzerine bina edecek insanları en iyi şekilde yetiştirmelidir.

Bu cümleden, pandemi sürecinde zor koşullarda öğrencilerine ulaşmaya çalışan öğretmenlere selam olsun. Yoktur diye düşünüyorum ama bu süreci kullanarak öğrencileri için elinden geleni yapmayan biri varsa da ona yazıklar olsun.

Her gün geçer. Geçmeyen tek gün olmamıştır. Er ya da geç bu süreçte geçer. Sabırla, sükunetle ülkemizin, milletimizin geleceği için çalışmaya devam.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI