DERSE GELMEK RİSKLİ SINAVA GELMEK RİSKSİZ Mİ?


Suat ACAR
cymbzy@gmail.com
 
 

Pandemi  sürecini yaşıyoruz. Yüz yüze eğitim başlıyor ve öğrencilerimiz okula geliyorlar peyderpey.  

Öğrenciler gelince öğretmenlerin de gelmesi gerekiyor. Ama kronik rahatsızlıkları olan ve altmış yaş üstü öğretmenlerimiz okula gelemiyorlar, gelemeyecekler. Bu da Cumhurbaşkanlığı genelgesinin kendilerine verdiği hak. Çünkü hayati risklerden söz edilmekte ve elbette kronik rahatsızlıkları bulunan ve altmış yas üstü olan, hayati risk sahibi öğretmenlerimiz gelmemeliler.

Ancak, derslere gelmeyen bu öğretmenlerimiz, ne hikmetse sınavlara çok istekli geliyorlar. Burada bir çelişki yok mu? Eğer derslere girmelerinde risk var ise sınavlara girmelerinde de aynı risk var. Üstelik kimse sınavlara gelmeleri için kendilerini zorlamıyor. Sınav görevleri gönüllülük esasına bağlı ve tercihe tabi.

Doğrusu herkesin haklarına, risklere karşı kendisini koruma isteklerine saygı duymak gerekiyor. Ama çelişki içeren durumları, davranışları gündeme getirip, daha sağlıklı uygulamaların ortaya çıkması için çaba sarf etmek gerektiğini düşünüyorum.

Bu arkadaşlarımız için derslerde var olan risk sınavlarda da var. Sınav ücretleri riskleri ortadan kaldırmıyor maalesef.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI