ARTIK BİTSİN


Suat ACAR
cymbzy@gmail.com
 
 

Gece zamana yayılıyordu. Gece düşlerin ortasında. Hüzünler de sarıyor ortalığı. Hayattan kayıp giden insanlar var. Gözle  görülmez bir düşmanın pençesine düşüp, nefes almakta zorlanıp hayattan giden insanlar. Sosyal medyadan görüyoruz, çevremizdeki insanların kayıplarından görüyoruz. Çok çok acı olaylar yaşıyoruz. Bu kadar acı ağır. Her insana ağır. Gençler, orta yaşlılar, yaşını almışlar. Bu illet olmasa belki daha yıllarca yaşayacak insanlar bir anda hayattan gidiveriyorlar.

Yaşantımızın etkilenmeyen hangi yönü kaldı ki? Bir yıla tamamlanacak birkaç ay sonra. Birden bire yaşamımız değişti. Çalışma şartlarımız değişti.  Yaşama bakışımız değişti. Geleceğe bakışımız değişti. Bir anda geçmişin peşine takılmaya, geçmişi aramaya başladık. En büyük düşümüz normal yaşam dediğimiz eski günlerdeki yaşamımıza dönmek isteğimiz oldu.

Normale ulaşmayı dört gözle bekliyoruz. Ortalık sakinleşsin, maskelerden kurtulalım, dezenfektanlardan kurtulalım, aşırı olan hiçbir şey olmasın hayatımızda. İşimize korkmadan gidelim, dostlarımızla korkmadan sohbet edelim. En önemlisi, bütün öğrencilerimiz okullarına gelsinler ve eğitimlerini tam alabilsinler. Zira bu hali ile hayat her birimize yeni yükler getiriyor. Eğitim aksıyor iki yıldır ve çocuklarımız çok etkileniyorlar bu durumdan. Onları nasıl bir yarın bekliyor, onlar adına tedirginiz.

Giderek umutsuzluk yayılıyor ortalığa. En yakınımızdakiler de yakalanıyorlar hastalığa. Yakındır, yarın bizler de yakalanabiliriz. Umutlarımız bile işe yarayamayabilir. Her birimizin düşleri yarım kalabilir. Genç, yaşlı fark etmez, daha dün etrafımızda dolanan insanların birer birer toprakla buluştuklarını gördükçe, sıra bize de gelecek duygusu yaşama yönelik tedirginliklerimizi arttırıyor giderek. Bir gün elbette olacak bütün bunlar ama zamanından önce olması insanlığın acısını büyütüyor.

Artık bitsin.

Artık bitsin ve hayat normale dönsün.

Yaşamımızın rutini geri gelsin.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI