AMP 9. Sınıf Nakil İşlemleri


Orhan YILMAZ
orhanyilmaz@meb.gov.tr
 
 

Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının Anadolu meslek programlarının 9. sınıf meslek alanlarına geçiş işlemleri; Anadolu Meslek Programı 9 uncu Sınıfa Yerel Yerleştirme ile Kayıt Olan Öğrencilerin Alana Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu-2020' de belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

Mesleki ve Teknik Eğitimi Genel Müdürlüğünce, 9. Sınıf Alana Geçiş, Tercih ve Yerleştirme işlemleri süreci başlatılmıştır. Okul yönetimlerince, AMP meslek alanlarına alınacak öğrenci kontenjanlarının e-Okul’a girilmesi 31 Ağustos - 4 Eylül 2020 tarihlerinde tamamlanmıştır. e-Okul üzerinden alan tercih başvuruların yapılması 26 Eylül – 01 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak ve alan yerleştirme sonuçları ise 02 Ekim 2020 tarihinde ilan edilecektir.

Ancak e-okul üzerinden 9.sınıf AMP den başka bir okulun 9.sınıf AMP programına nakil başvurusu yapmak isteyen bir öğrenciye “9. Sınıf Alana Geçiş, Tercih ve Yerleştirme işlemleri süreci başladığından nakil başvuruları kapalıdır.” Uyarısı çıkmaktadır. Diğer okul türlerinde böyle bir kısıtlama bulunmamaktadır. Yerel yerleştirme süreci bittikten sonra birçok öğrenci nakil başvurusu yapmak istediği halde bu işlemleri 02 Ekim 2020 tarihine kadar yapılacak olamayışı nedeniyle birçok veli ve öğrenci madur durumda kalmıştır. E-okula alan kontenjanları girilmiştir ve zaten kontenjanı açık olmayan okula nakil başvurusu yapılamamaktadır. Açık olan kontenjanlara ise bu kısıtlamadan dolayı başvuru yapılamamaktadır. Bu kısıtlamanın 26 Eylül – 02 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılması daha uygun olacaktır.

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZYAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER ARA
SON YORUMLANANLAR HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
FOTO GALERİ
GÜNDEMDEN BAŞLIKLAR
YUKARI